Aktualności

ul. Adama Mickiewicza 36, 20-466 Lublin   
tel./fax (81) 744-07-37, e-mail: poczta@lo6.lublin.eu
Adres ePUAP: /lo6lublin/SkrytkaESP

    

Trwa rekrutacja na zajęcia w ramach projektu „EU-geniusze z Lublina”:

„Spełniaj marzenia” – zajęcia indywidualne rozwijające zainteresowania uczniów z niepełnosprawnościami oraz o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

„Poznaj świat” – zajęcia indywidualne rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne dla uczniów z niepełnosprawnościami oraz o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do sekretariatu po formularze zgłoszeniowe lub pobranie ich z naszej strony internetowej i dostarczenie do sekretariatu do 17.05.2024.

Z przyjemnością przedstawiamy listę laureatów internetowego konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się 24.04.2024 r.

I miejsce: Filip Romanek, kl. 1A
II miejsce: Natalia Żydek, kl. 3A
III miejsce: Natalia Jędrej, kl. 2A

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na rozdanie nagród 15.05.2024 r.

 

Projekt „EU-geniusze z Lublina” realizowany jest w okresie od 01.01.2024 r. do 30.09.2026 r. w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus  przez Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, we współpracy ze szkołami ogólnokształcącymi.

Wartość projektu

Całkowita wartość projektu: 3 120 398,57 zł, w tym dofinansowanie: 2 808 358,71 zł i wkład własny Gminy Lublin: 312 039,86.

Grupa docelowa

Grupę docelową stanowią uczniowie i uczennice oraz nauczyciele i nauczycielki 2 szkół podstawowych oraz 3 szkół ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Miasto Lublin:

  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie,
  • Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie,
  • I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie,
  • VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Lublinie,
  • XXIV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Cel główny

Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji i umiejętności min.196 nauczycieli i nauczycielek oraz min.815 uczniów i uczennic w wyniku poprawy potencjału edukacyjnego (kadrowego, technicznego) 5 szkół w Gminie Lublin z uwzględnieniem kształcenia uczniów i uczennic ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i osób z niepełnosprawnościami do 30.09.2026 r.

Działania realizowane w projekcie

  1. Dostosowanie szkół i realizowanego nauczania do specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów i uczennic oraz do potrzeb nauczycieli i nauczycielek z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem rozwiązań modelu dostępnej szkoły.
  2. Dodatkowa oferta dydaktyczna szkół w zakresie kompetencji i umiejętności uczniów i uczennic.
  3. Rozwój umiejętności uczniów i uczennic poprzez wsparcie potencjału dydaktycznego szkół.
  4. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów i uczennic.
  5. Doradztwo edukacyjno-zawodowe/zawodowe dla uczniów i uczennic.
  6. Współpraca szkół ponadpodstawowych z uczelniami i pracodawcami, w szczególności organizacja staży dla uczniów i uczennic u pracodawców.
  7. Wsparcie uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień i kwalifikacji zwiększających ich szanse na rynku pracy, w tym kompetencji cyfrowych.
  8. Doskonalenie zawodowe nauczycieli i nauczycielek.
  9. Podnoszenie jakości systemu zarządzania szkołami i placówkami oświatowymi, w tym kompetencji kadry zarządzającej.

 Regulamin rekrutacji

 Zał. 1 Formularz zgłoszeniowy

 Zał. 2 Informacja o wyborze formy wsparcia

 Zał. 3 Potwierdzenie statusu ucznia

 Zał. 4 Opinia N

 Zał. 5 Formularz rezygnacji

Plan od 6.05.2024

W tym roku obchodzimy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to polskie święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Jej autorami byli: król Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki oraz patron naszej szkoły - Hugo KołłątajKonstytucja była Ustawą Rządową – regulowała prawa i obowiązki ogółu mieszkańców oraz zasady organizacji władzy państwowej.  Znosiła przyczyny anarchii panującej w państwie polskim: wolną elekcję, liberum veto, prawo szlachty do rokoszu i konfederacji, wyłączne prawo szlachty do posiadania ziemi i pełnienia urzędów. Zastosowano w niej zasadę trójpodziału władzy. Utworzono Straż Praw – radę ministrów powoływaną przez króla pod kontrolą sejmu. Konstytucja 3 Maja stała się wzorem dla innych państw. 

2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Ustanowiony został przez Sejm w 2004 roku. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych. Tego dnia obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Podkategorie

Bardzo serdecznie zapraszamy do obejrzenia Galerii Znanych Absolwentów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Lublinie. Publikacja ta prezentuje wyśmienite grono pracowników naukowych, lekarzy, polityków, nauczycieli, sędziów, prawników, artystów, dziennikarzy i przedsiębiorców. Pragniemy zaznaczyć, iż niniejsza Galeria pozostaje otwarta w kwestii prezentacji kolejnych osób, które ukończyły naszą szkołę.  Mamy nadzieję, że przedstawieni w niej Absolwenci będą stanowić ogromną motywację, wzór i inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

 

Prokurator Agnieszka Dycha

Dr Piotr Gawryszczak

Dr Włodzimierz Gogłoza

 

Prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski

Mgr Marzena Kamińska

Mgr Izabela Kasperek

Aktor Cezary Kołacz

Mec. Marcin Kotuła

Dr Ilona Krasoń

Dr n.med. Artur Niedzielski

Dyrektor kina Bajka Waldemar Niedziwedź

Dr Sławomir Pilipiec

Dr n. med. Emilia Potembska

Mgr Małgorzata Rozwałka

Sędzia Anna Samulak

Mgr Joanna Wdowiak

Mgr Edyta Wielgus

Solistka operowa Magdalena Wilczyńska-Goś

   

 

 

VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja

ul. Adama Mickiewicza 36
20-466 Lublin
tel./fax (81) 744-07-37
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.