Noc Bibliotek to już 9. edycja ogólnopolskiej inicjatywy, której celem jest zachęcenie do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek. W tym roku hasło akcji brzmi "Absurd nie czytać". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza w sobotni wieczór do poszczególnych filii na różnorodne wydarzenia.

Wśród propozycji na Noc Bibliotek są m.in. spotkania autorskie. MBP w Lublinie zaprosi chociażby na wieczór z nominowaną do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Agnieszką Hałas, autorką opowiadań i powieści fantastycznych oraz pełne niespodzianek spotkanie z autorką "Historyjki bez cenzury" Ewą Piotrowską-Rolą.

Wielbiciele aktywnego spędzania czasu z pewnością docenią tematyczne warsztaty. Przed nami zajęcia z tworzenia własnej opowieści, warsztaty tworzenia lustr boho czy czytelniczych lampionów, bodypainting i zajęcia rękodzielnicze.

Inną propozycją na Noc Bibliotek będą rodzinne gry i zabawy. W nawiązaniu do Patrona Roku 2023 Mikołaja Kopernika Filia nr 9 przy ul. Krańcowej zaprosi na fabularną grę pt. "Noc kosmicznych opowieści", z kolei w Biblio przy ul. Szaserów 13-15 będzie można wziąć udział w pełnej zagadek "Grze w absurd".

Na uwagę zasługuje również międzypokoleniowy sentymentalny "spacer" ulicami miasta, podczas którego seniorzy opowiedzą uczestnikom o dawnym Lublinie.